Archiwalne aktualności – marzec - czerwiec 2013

W Chrystusie mamy odkupienie przez Jego krew...

Wielkanocy, która przepędza lęk, zwycięża wątpliwości, roznieca radość, karmi nadzieję i pozwala w naszym życiu zmartwychwstać Chrystusowi. Niech radość zagości w Waszych domach, a Wielkanocna tradycja napełni serca wiarą i miłością!

Lopez de Herrera - Zmartwychwstanie

Wielkanocne dekoracje w naszym parafialnym kościele

W tym roku dekoracje przygotowane na Triduum Paschale były wyjątkowo piękne i oryginalne, uwagę zwracały szczególnie zagórskie akcenty - widoki klasztoru i nawiązania do zagórskiego herbu. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć.

Zagórska Droga Krzyżowa

27 marca, w zimowej scenerii odbyła się Zagórska Droga Krzyżowa połączona z widowiskiem misteryjnym, przygotowanym pod kierunkiem ks. Wikariusza Przemysława Macnara. Udziałem wiernych stały się niezwykłe przeżycia, obejmujące nie tylko rozważania poszczególnych stacji, ale uczestnictwo w poruszającym spektaklu, którego kulminacja rozegrała się w majestatycznie oświetlonych ruinach klasztoru.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

I Zagórski Kiermasz Wielkanocny

23 marca, w sobotę przed Niedzielą Palmową w sali kameralnej MGOKiS w Zagórzu odbył się zorganizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną I Zagórski Kiermasz Wielkanocny. Na zaproszenie odpowiedziały Koła Gospodyń z terenu Miasta i Gminy Zagórz, które przygotowały na sobotnie spotkanie mnóstwo dań, ciast i innych smakołyków, które mogli degustować przybyli na Kiermasz goście. Ustrojone ręcznie wykonanymi ozdobami stoły stworzyły prawdziwie świąteczny nastrój.
Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tej bardzo udanej imprezy

Triduum Paschalne

28 marzec - Wielki Czwartek

7.00 - Możliwość spowiedzi
16.30 - Msza Święta w kościele dojazdowym w Zasławiu.
18.00 - Uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej; pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa.
Po Mszy Świętej przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy.

Adoracja:
20.00-21.00 - Rycerstwo Niepokalanej;
21.00-22.00 - Akcja Katolicka.

29 marzec — Wielki Piątek

Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. To jedyny dzień w roku, kiedy nie odprawia się Mszy Świętej. Wszystkich obowiązuje post ścisły.

8.00 - Rozpoczęcie adoracji
9.00 - Droga Krzyżowa prowadzona przez Rycerstwo Niepokalanej.
10.00-13.30 - adorację prowadzą Róże Różańcowe.
14.00-15.00 - adorację prowadzi służba liturgiczna.
16.30 - Droga Krzyżowa w kościele dojazdowym w Zasławiu
17.15 - Droga Krzyżowa w kościele parafialnym w Zagórzu
18.00 - Nabożeństwo Wielkopiątkowe, adoracja Krzyża, Komunia Święta i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu.
20.00 - adorację prowadzi młodzież.
23.00 - Zakończenie adoracji

30 marzec - Wielka Sobota

8.00 - Rozpoczęcie adoracji Pana Jezusa w Grobie

Poświęcenie pokarmów:
Zagórz kościół parafialny: 9.00, 10.00, 12.00,
Wielopole w świetlicy: 11.00,
Wielopole w szkole: 11.30,
Zasław kościół dojazdowy: 10.00.

15.00 - adorację prowadzi Rycerstwo Niepokalanej.
18.00 - Uroczysta Liturgia Wielkiej Soboty, poświęcenie ognia i wody, odnowienie przyrzeczeń Chrztu Świętego.

31 marzec - Wielka Niedziela

Dzień Zmartwychwstania.

6.00 - Procesja Rezurekcyjna i Msza Święta

Msze Święte: Zagórz kościół parafialny 9.00, 11.00;
Zasław kościół dojazdowy 12.30.
Nie będzie Mszy Świętej o godz. 18.00.

1 kwietnia - Poniedziałek Wielkanocny

Msze Święte: Zagórz kościół parafialny 7.30, 9.00, 11.00;
Zasław kościół dojazdowy 12.30.
Nie będzie Mszy Świętej o godz. 18.00.

Pierwszy tydzień Okresu Wielkanocnego to tzw. Biały tydzień.
Oktawa Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień.

Droga krzyżowa na wzgórze klasztorne jest przeniesiona na środę 27 marca 2013.