INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW

Propozycje pielgrzymek na 2019 rok

Drezno, Saska Szwajcaria, Dolny Śląsk — Dolina Pałaców
4-10 sierpnia 2019

Podczas tygodniowego wyjazdu dotrzemy aż do Drezna, pełnego wspaniałych zabytków przypominających o czasach świetności księstwa Saksonii. Zwiedzimy również podmiejski rokokowy pałac Pilnitz, zamek Morizburg, Miśnię, ze słynną fabryką porcelany. Będziemy również w Budziszynie i Żytawie, przespacerujemy się po parku Mużakowskim, wpisanym na listę UNESCO, zobaczymy fantastyczne ostańce skalne w Saskiej Szwajcarii i monumentalne ruiny kościoła i klasztoru w miejscowości Oybin. Nie zabraknie również miejsc związanych z wiarą. Będzie to sanktuarium maryjne Róžant, ośrodek pielgrzymkowy Serbołużyczan i klasztor Cysterek Marienstern. Zawitamy również na chwilę do Czech, gdzie naszym celem będzie sanktuarium maryjne w Hejnicach oraz zamek Frydlant.
Zamki i pałace zdominują nasz pobyt na Dolny Śląsku - zwiedzimy zamek Czocha, wieżę piastowską w Siedlęcinie, zobaczymy pałace w Wojanowie, Staniszowie, Jeleniej Górze, gdzie zatrzymamy się też w sanktuarium Podwyższenia Krzyża. Odwiedzimy też drewniany kościółek Wang w Karpaczu.
Nawet ta lista nie wyczerpuje jeszcze wszystkich atrakcji, bo na naszej trasie znajdą się jeszcze: sanktuarium na Górze św. Anny, kościół w Małujowicach ze średniowiecznymi freskami, kościół pokoju w Jaworze, sanktuarium w Legnickim Polu. Będziemy płynąć Łabą i dwa razy przejedziemy się kolejkami wąskotorowymi.

Cena wyjazdu, pokrywająca: noclegi (3 w hotelu w centrum Drezna, 1 w domu pielgrzyma w Hejnicach, 1 koło Bolesławca, 1 w ośrodku wypoczynkowym koło Karpacza; pokoje dwu- trzyosobowe, oczywiście z łazienkami, standard hotelowy), śniadania i obiadokolacje, przewodnika w czasie pobytu w Niemczech i w Dolinie Pałaców, przewodników w zwiedzanych obiektach, przejazd autokarem, ubezpieczenie - to 580 zł i 220 €
Na bilety wstępu należy przewidzieć ok. 80 € i ok. 120 zł.

Serdecznie zapraszamy!


Archiwum:

2010

2011